Psikoterapi İzmir

Psikoterapi İzmir – PSİKOTERAPİ NEDİR ?

Psikolog hangi kuramla çalışırsa çalışsın amaç hep aynıdır; bireyin kendini mutlu hissetmesini, yaşamından hoşnut olmasını sağlamaktır. Kişinin birey olması, bireysel kalma içgüdüsü ile, topluma ait olma çizgisinde kendine bir yer ararken karşılaştığı güçlükler, farklı duygu ve düşüncelerin çatışması, kişilerarası ilişkilerde yaşanan güçlükler, bireylerde psikolojik rahatsızlıkları oluşturur. Psikoterapi bireyin yaşamını daha ileriye götürebilmesi, Ben kimim ve ne istiyorum? Nasıl davranmalıyım? Ne kadar bireysel kalabilmeli, ne kadar topluma uygun davranmalıyım? sorularına yanıt bulduğu bir ortamdır. Psikoterapi izmir de pek çok danışanın uzaman bulmak için arama yaptığı ve psikolog tavsiyesi istediği bir alandır. Ancak psikoterapi tecrübe ve hayata dair farkındalık gerektiren bir alandır. Bu nedenle mesleki olgunluğa ve psikoterapi yapabilmek için kişisel olgunluğa ulaşmamış psikologların son derece dikkatli davranmasını gerektiren bir alandır. Amerika’da pek çok psikoterapi ekolü psikologların danışan kabulünden önce saatler süren süpervizyon eğitimleri yanında mutlaka yaş sınırlaması da getirmektedirler. Bu yüzden eğer izmirde psikoterapi hizmeti almak istiyorsanız. Tüm önemli noktaları gözden geçirmenizi tavsiye ederim. 

HANGİ PSİKOTERAPİ TEKNİĞİ DAHA İYİDİR?

Günümüzde psikologlar tarafından kullanılan psikoterapi tekniklerinin her birinin farklı avantajları bulunmaktadır. Bu tekniklerin kullanımı soruna ve kişiye göre değişebilir. Ancak psikologların da tüm teknikleri bilmeleri pratikte mümkün değildir, bu nedenle uygulamacıların belirli konular ve teknikler hakkında eğitim ve süpervizyon almış ve uzmanlaşmış olmaları son derece önemlidir. Bazı psikoterapiler uzun yıllar sürebilmektedir, bu durum zaten zorluklarla dolu olabilen danışanın hayatına, maddi zorluklar ve yükler de getirmekte pek çok kişi bu nedenle terapilerini yarım bırakmaktadır.

Bu nedenle ben ve ekibim psikoterapi hizmetini izmirde 30 senedir veren bir uzman olarak; EMDR, Çözüme Odaklı Terapi, Kısa Bilişsel Terapi, Kısa Bilişsel Aile Terapisi gibi daha az seansla tamamlanabilecek terapileri uygun görmekteyiz. Lütfen psikoterapi randevusu almak için bize telefon yoluyla ulaşınız. 

Dr. Psikolog Murat SARISOY

Randevu almak için 7/24 DANIŞMA HATLARIMIZ

Ekibimiz Hakkında Bilgi Almak İçin BİZ KİMİZ?

İzmir Psikolog – Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü Merkezimizin yeri için KONUM

Psikolog Dr. Murat SARISOY Hakkında Tarafsız Tavsiye Sitesinde Yazılan TAVSİYELER

Yazdığım ve basılmış kitapları görmek için KİTAPLARIM linkini inceleyiniz.

Etik, Bilimsel yaklaşımımız ve tam 30 yıllık tecrübemizle yanınızdayız…

Danışma ve Randevu Hatlarımız:

  • 0 232 464 00 60
  • 0 534 670 23 73
  • 0 554 580 25 10